A heti tananyag rövid összefoglalása
Ezen a héten betekintést nyerünk az axonometrikus ábrázolás alapjaiba, megismerkedünk a leggyakrabban használt ábrázolási módokkal
Axonometrikus rajzokkal már korábban is találkoztunk, főként szemléltetésre használtuk azokat. Nem lesz ez most sem másként. Különböző testcsoportokat ábrázolunk, lesznek csak síklapok által határoltak, és olyanok is melyeknek kör, vagy félkör lapjai is vannak, és ezáltal hengeres részleteket is ki kell dolgoznunk.
Előadás- feladatlap, Beadási határidő: 2016. március 10.
- Nyomtatható háromszögháló az izometrikus axonometriához
- Nyomtatható pontrács az izometrikus axonometriához.
(Kezdőknek praktikusabb lehet, mivel nincsenek benne vonalak. :-))
- Gyakorló feladatok izometrikus axonometriából (ÚJ!)
- Szilassi Lajos: 3D papíron és képernyőn
- Pethes Endre: 222. ábrázoló geometria feladat részlet
- Nyomtatható háromszögháló az izometrikus axonometriához.
- Nyomtatható pontrács az izometrikus axonometriához.
Böngészőben működő alkalmazások
Ezek az alkalmazások angol nyelvűek (de hamar rá lehet jönni, hogy mit kell csinálni! ) .Akkor működnek, ha a Java aktiválva van a böngészőben, nekem a Firefox-ban simán működik.
- http://illuminations.nctm.org/Activity.aspx?id=4182 (Egy építkezős alkalmazás, a kész "művet" a koordinátatengelyek körül lehet forgatni.)
- http://www.fisme.science.uu.nl/toepassingen/03372/ (Kész alakzatok közül lehet választani, és megmutatja a vetületi ábrákat.)
- http://www.fisme.science.uu.nl/toepassingen/03378/ (Ez igazából egy forgatási teszt 20 kérdéssel. A sárga alakzatot kell egérrel beforgatni úgy, hogy a megadott nézetben lássuk.)
- http://www.fisme.uu.nl/toepassingen/00249/toepassing_wisweb.en.html (Egy négyzethálós alaplapon lehet kockákból építkezni (Build)vagy egy nagy kockából kiszedni (Break down) kis kockákat. Közben mutatja a vetületi ábrákat is.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése